www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 PĖR TEK TI TANI JAM NISUR

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

PĖR TEK TI TANI JAM NISUR Empty
MesazhTitulli: PĖR TEK TI TANI JAM NISUR   PĖR TEK TI TANI JAM NISUR Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:13

PĖR TEK TI TANI JAM NISUR

Nga kaq larg me ankth udhėtoj.
Me orė tė tėra pėrmbi re...
Oh!...Kjo orė qė tė arrij,
E di mė pret dhe je atje.

E ēdo tė bėjmė ēastin e parė
Kur tė shikoj unė sytė e tu.
Do tė pėrpij me mallė dhe lotė
Do tė gėnjej: kam qenė kėtu!

Mė pas do ndjejmė qė jemi pranė
Do fillojmė tė themi plot.
Do dalim udhėve tė kėndojmė
Do shuajmė orėt kotė mė kotė.

E shohim prapė rindarjen tonė
Qė pas ca orėsh po na pret.
...Po le mė mirė aty t'i themi,
Se tani poshtė kam vėnė retė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PĖR TEK TI TANI JAM NISUR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» orinda huta -tani e di

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: