www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lexoje shpirtin tim...!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

Lexoje shpirtin tim...! Empty
MesazhTitulli: Lexoje shpirtin tim...!   Lexoje shpirtin tim...! Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:19

Lexoje shpirtin tim...!

Prore do tė jetosh nė mua
nė fshehtėsinė qė s'gjenė ngushėllim
me ty tė jem dėshirova
prejetėsi njerėzore- amshim ...

Ēdo gjė ėshtė jotja kur tė dashuroj
edhe shpirti im pas teje nė shtegėtim
por larg vetes pa ty tash jetoj
dje e lumtur, sot vuaj nė mjerim!

Zėrin tėnd dhe tėnden qetėsi
nė kėto netė shekuj tė gjata
i dėgjojnė pranė dritarės
tash vetėm yjet, hėna dhe nata ...

Pas hapave tua nė mugėtirė
dikush vrapon dhe kėrkon ēare
njėri-tjetrit i ngjajmė shumė mirė
por ty ende s'tė gjeta fare.

Ēdo gjė e jotja pra dhe mė mashtron
kur t'i ecėn mė dukesh se vallėzon
nė shtatin tėnd aromė trėndafili
e nė zerin tim veē kėngėmall bilbili ...

Shpesh mė vjen si hije e dlirė
mbėshtjell me kaltėrsinė e qiellit
nė sytė e tu puthjet me janė ngrirė
pa ty do shuhej dhe rrezja e diellit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lexoje shpirtin tim...!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: