www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 YLL I KĖPUTUR...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

YLL I KĖPUTUR... Empty
MesazhTitulli: YLL I KĖPUTUR...   YLL I KĖPUTUR... Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:19

YLL I KĖPUTUR...

Tė gjitha lulet qė mblodha
gjatė jetės sime t’i fala ty...
Bashkė me shpresat e mia
shumėngjyrėshe pėr dashuri.

Me duar tė zbrazėta tani kėrkoj
prapė aromėn nė lule tė zbehta...
dhe dot se gjejė
se dikush ma ndaloj!

Syri im qė nė ty pa bukuri hyjnore,
tanimė nuk di tė magjepset mė gjė tjetėr
pėrveēse me njė buzėqeshje
tė njė foshnje tė pafajshme
qė si e tillė i ngjanė dashurisė sonė.

Nuk vajtoj dot, jo.
Pėr mua dielli nxehė gjithė,
kur e di se legjenda e dashurisė sonė,
qė u shua si njė yll i kėputur,
shkruhet dikur nė librat e dashurisė sė ēiltėr...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
YLL I KĖPUTUR...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: