www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 MIQĖSI APO DASHURI?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

MIQĖSI APO DASHURI? Empty
MesazhTitulli: MIQĖSI APO DASHURI?   MIQĖSI APO DASHURI? Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:20

MIQĖSI APO DASHURI?

Kur ty s'tė shoh nuk qaj e nuk rėnkoj
mendjen nuk e humbas kur tė takoj
megjiithatė, kur kohė rri pa tė parė
diē mė mungon ndjej mallin tė mė marrė...
dhe vetėn pyes unė me kurėshti ...
vallė miqėsi tė jetė kjo apo dashuri?

Kur sysh mė zhdukesh s'mund mė asnjėherė
fytyrėn tėnde nė mendje ta sjell
megjithatė padashur kam ndjerė...
se ajo kujtesė pranė rri pėrherė
dhe pyetja mė kthehet pėrsėri...
miqėsi tė jetė kjo a dashuri?

Kam vuajtur shpesh e s'kam menduar kurrė
tek ti tė prehet zemra ime e sėmurė...
por rrugėve kur endem pa qėllim
as unė s'e di nė pragun tėnd ē'mė shtynė
dhe duke hyrė pyes pėrsėri...
... oh ē'ėshtė kjo qė mė sjell kėtu
miqėsi apo dashuri?

Kur dora ime tėnden e mbėshtjell
zhytem padashur nė njė paqe tė thellė...
dhe jeta shkon e shėndrrohet nė njė ėndėrr
nga e zgjon papritur rrahja e fortė nė zemėr
qė kurėshtare pyet pėrsėri...
miqėsi tė jetė kjo apo dashuri?

Kur kėngėn varg pas vargu pėr ty ngrita
nga shpirti poetik, diktat nuk prita
por e habitur s'mora vesh as vetė
mendimet, rimat si erdhen aq shpejtė
dhe pyeta sė fundi pėrsėri ...
miqėsi mė frymėzoi apo dashuri?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MIQĖSI APO DASHURI?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Elita 5 - Kenget mi vrave me dashuri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: