www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Tė ndahemi...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

Tė ndahemi... Empty
MesazhTitulli: Tė ndahemi...   Tė ndahemi... Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:21

Tė ndahemi...
Le tė ndahemi tani sa ka mbetur
Nė lidhjen tonė pakė shkėlqim.
Tė ndahemi pėrpara se nektari nė gotat tona tė ketė mbaruar.
Tė ndahemi pėrpara se hėna tė perėndojė nė njė agim.
Pėrpara se tė lindė dielli e njerėzit tė jenė zgjuar.

Le tė ndahemi tani sa ka mbetur nė buzėt tona tinguj e gaz.
Tė ndahemi pėrpara se zemrat tona t'i pushtojė urrejtja.
Tė ndahemi pėrpara se gjuha tė pushojė sė rrjedhuri mjaltė.
Tė ndahemi pėrpara se nė gojė tė na ngrijė buzėqeshja.

Le tė ndahemi tani pasi dėgjoj zėra tė trishtuar.
Tė ndahemi sa nuk ka ikur nga fytyrat tona drita.
Tė ndahemi pėrpara se stuhia tė ketė filluar.
Tė ndahemi pėrpara se zemrat tona t'i ka#@*%!ojė frika.

Le tė ndahemi tani si tė panjohur e tė harrojmė se ē'ndodhi.
Tė ndahemi e ta lėmė tė nesėrmen tė lindė njė kohė tė re.
Tė ndahemi me kohė tė mirė pėrpara se tė na prishet moti.
Tė ndahemi sa nuk kanė filluar shtėrngata e rrufe.

Le tė ndahemi pra tani pasi kam ftohtė e frikė, tė lutem lerna.
Na lerė ta braktisim kėtė vend tė errėt e tė kthehemi nga erdhėm.
Tė ndahemi si tė panjohur para se tė na ndodhė mė e keqja.
Pėrpara se urrejtja pėr njeri-tjetrin tė na e ketė pushtuar zemrėn.

Tė ndahemi sa ka mbetur pakė besim
Tė ndahemi tė mos vuajė mė ky shpirti im
Tė ndahemi natėn tė mos na shohė njeri
Tė ndahemi, tė ndahemi tė t’harroj ty.

Se kam tė lehtė ndoshta as dhe ti
Tė ndahemi tė mos marrė mė vesh pėr ty
Kur u bashkuam ish ditė me diell
Tė ndahemi me dėshmitar hėnėn nė qiell.

Nė ndarjen tonė yjėt le tė bėjnė sehir
Tė ndahemi natėn kėshtu ėshtė mė mirė
Tė ndahemi sa nuk ėshtė tharė loti nė sy
Tė ndahemi mbase ėshtė mė mirė pėr tė dy.

Tė ndahemi dhe le tė fryjė furtunė
Tė kujtojmė veē ditėt qė u deshėm shumė
Tė ndahemi e mos mendo pėr mua
Ta fshijmė nga kujtesa fjalėn:"tė dua"..

Tė ndahemi nė fshehtėsinė mė tė madhe
Mė pas t'i harrojmė kėto brenga edhe halle
Tė ndahemi tė mos na shohė askush
Tė fshihemi nė vreshta mbuluar me rrush.

Dhe qielli le tė ndahet atė natė
Dita tė mos vije nata tė jetė e gjatė
E ashtu tė lagur tė dy tė vrapojmė
E njeri-tjetrin pėrjetė ta harrojmė.

Tė ndahemi dhe tė harrojmė ēdo gjė tonėn
Tė ikim larg, sa mė larg ta hedhim kėmbėn
Tė ndahemi dhe tė ikim sa mė larg mėrguar
Ta fshijmė nga kujtesa kėtė ėndėrr tė mallkuar.
Tė ndahemi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tė ndahemi...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: