www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "MOS MĖ LE..."

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

"MOS MĖ LE..." Empty
MesazhTitulli: "MOS MĖ LE..."   "MOS MĖ LE..." Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:21

"MOS MĖ LE..."

Po tė lutem me gjithė zemėr, mos mė ik, mos mė le,
Kėta lotė qė nuk po ndalen t'i kam fal, a i sheh...
Nėse tė pėlqen ndonjė tjetėr, pse nuk flet, pse s'ma the,
Ku tė mbeti dashuria, ai premtim qė ma dhe...?

...Mos mė le, mos mė le!

Mos ma le shėtitoren sonte, s'jam mėsu tė shetis vetė,
Kėto rrugė qė i kaluam, sikur qajnė, mbetėn shkretė...
Ah kjo zemėr qė mė digjet, mė s'duron pse s'pėlcet,
Po e shoh se pa mėshirė po mė vret...

...Oh, mos mė le, mos mė le!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"MOS MĖ LE..."
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Nje Buzqeshje do ta gjej"-Ermal Fejzullahu
» "VIJAT PARALELE DO ZHDUKEN"
» "LULJA"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: