www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 " Mos qaj "

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

" Mos qaj " Empty
MesazhTitulli: " Mos qaj "   " Mos qaj " Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:21

" Mos qaj "

Mos qaj, mos qaj, se unė s'kam faj,
kėtė dashuri, me zor se mbaj,
u mundova tė ta them,
ah kjo zemėr po mė dhemb...
Se s'mė dashuron
dhe po mė harron.
Do tė kisha falur ēdo gjė nė kėtė jetė,
vetėm qė kjo ndarje tė mos jetė e vėrtetė.

Kush tė tha se s'jam pėr ty,
dua tė tė shoh me sy
eja se tė kanė mashtru
dhe tė flasin keqė pėr mu...!

Mos qaj, mos qaj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
" Mos qaj "
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Nje Buzqeshje do ta gjej"-Ermal Fejzullahu
» "VIJAT PARALELE DO ZHDUKEN"
» "LULJA"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: