www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Nėse……

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

Nėse…… Empty
MesazhTitulli: Nėse……   Nėse…… Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:23

Nėse……

Nėse ditėve tė ardhshme,
kėndej dukem rrallė,
ta dish se mė mungon,
dhe nė shpirt ndjej shumė mallė….

Nėse shkruaj pak,
dhe rrallė kėtej kaloj,
prapė jam ajo e djeshmja,
dhe tė dua njėsoj….

Nėse kur je kėtej,
e tė mungon fjala ime,
mos mendo se s`tė dua,
kujto zemrėn time!……

E nėse gjatė s'dukem,
ndoshta me javė e muaj,
tė lutem kujtom,
mos harro mė shkruaj!….

Nėse shumė ke mallė,
dhe pėr mua mendon,
tė lutem mos vuaj,
me thirrė nė telefon.....

Dhe nėse tė vuan shpirti
e pėr mua ndjen mallė,
kudo nė botė po tė jeshė,
mė thirrė, kam me tė ardhė.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nėse……
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: