www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Per TY!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

Per TY! Empty
MesazhTitulli: Per TY!   Per TY! Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:27

Per TY!Kisha dashtė t`jem zog,
tė shkoi vėnd me vėnd,
kur t`jesh e vetmuar,
t`ulem n`krahun tėnd!


Kisha dashtė t`jem Flutur,
tė shkoi mal e pėrrua,
nektarin e luleve,
t`ua falė buzėve tua!


Kisha dashtė t`jem lule,
si lulet nė Pranverė,
tė mė mbashė nė duar,
tė mė marresh erė!Kisha dashtė t`jem qiell,
i shtrirė kėnd me kėnd,
ngjyrat e ylberit,
t`ia falė syrit tėnd!Kisha dashtė t`jem hije,
e kur je e fjetur,
tė ulem pranė teje,
tė tė puthė mbi vetull!


Kisha dashtė t`jem ėndėrr,
dhe kur je nė gjumė,
tė vijė t`mos le vetėm,
se tė dua shumėėė!!!


Kur jam pranė teje!!!!
Kur me falė shikimin,,
dhe levize atė vetull,
shpirti zjarr me ndezet,
si vullkani i fjetur!


Kur mė falė buzėqeshjen,
dhe ikė me nxitim,
zemra flakė me ndezet,
me t`marr n`perqafim....


Kur ulė kokėn poshtė,
dhe fshehtas m`shikon,
mė ndezė flakė tė tėrin,
mė djegė, mė pėrvlon.....


Pranė meje kur ecė,
dhe bėnė se s`mė shef,
copė mė bėhet zemra,
pseeee behesh se s`m`njef ???


N`telefon kur m`therret,
dhe zėrin ta ndiej,
humbi krejt i tėri,
vetes vend si gjėj....


E kur te kam pranė,
dhe prekė lekuren tende,
si besoj dotė vetes,
them mos jam nė ėndėrr!!!!!


Ta dish qe per ty vuaj
ta dish qe per tu shkruaj
ta dish qe per ty jetoj
ta dish se kete nat ty ta dhuroj
ta dish se vetem ty te akm
ta dish se sa eshte jeta vetem i yti jam

Kam nje plag qe ne zemer e mbaj
vetem ti je ilaqi i saj
nga jeta kurr ty s'mund te largoj
sepse vetem ty te dua
dhe vetem per ty dua te jetoj,,,,


Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orė pa MuA!

,,Dashuria e pa arritshme,dashuri e enderrave''

Dashuri e pa arritshme ishe ti per mua
dashuri e enderrave qe ne zemer e mbaj
dashuri e cila me shtyri te them te dua
dashuri e cila me beri qe te qaj

Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashuruar

Dashuri e papare ne jeten time
ne zemer me mbete si pike
dashuri e cila me ben jeten jetime
dhe ne zemre me nguli thike

Dashuri e pa realizuar e pa fat
dashuri e pakufizuar nga largesia
nje dashuri qe e kisha ne mend
nje zemer tash vuan nga vetmia

Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
tyy do te dashuroj

mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone

E di se dhe ti ndjen diqka per mua
apo zemra ime tash po me genjen
ndoshta perseri shpirti mu mashtrua
sepse zemra ime shum per ty ndjen

E di se e ke rende te vendosesh
e di se gabimin nuk don me perserit
por fatin tend nuk duhet ta fundosesh
edhe nese te ka ardh ty pa e prit

Nuk dua te flas me ty tjera fjale
Kur fakti dhe realiteti jane krejt ndryshe
nese kupton se per ty po vuan nje djale
do te pendohesh per fatin qe prishe

Nuk je ti aspak per kete fajtore
por as une nuk kam fare faj
e di se nje enderr veshtire realizohet
na takoi zoti,po kush don te na ndaj

Ke nje merite te madhe ne jete
qe me fjale me pate dhene shpres
vuajtjet e mia per nje kohe ti ndale
edhe pse e afert eshte dita kur do te vdes

Nuk pata qte bej dhe vendosa pa pritur
qe keto poezi per ty ti shkruaj
do te vij nje dite,gjitha ke me i ditur
se per ty me zemer une po vuaj

E di se do te thuash une nuk kam faj
dhe vertete do te kesh plotesisht te drejte
por ja zemra ime vazhdon prap te qaj
se kjo dashuria eshte nje gje e shtrejte

Nese vjen nje dite e rende per mua
edhe pse ndoshta dit me te rend nuk ka
edhe ne qast te vdekjes do te them te dua
sepse vetem vdekja nga ti ka me mė nda

Une me zemren time te vuajtur
te uroj suksese dhe fat ne jete
dhe shpresoj se ndonjehere si mua
do te gjesh dashurin e vertete

Nuk e di aspak se qka ndodhi
nuk e di pse dashurine e veretet refuzove
as une se di kjo dashuri si me rrodhi
por te lutem me thuaj se mire e mendove

Eshte nje fund qe ndoshta ska te arritur
eshte nje dashuri qe sdi a me kthehet
eshte nje dashuri qe nuk jam duke e ditur
kur te vie fundi si do t'me shperblehet

Por ti mos mendo shum se ske nevoje
mendoje vetem nje te vertete
se sikur te deshta une me gjith zemer
nuk do te doje kurr askush ne jete

Mendoje kohen si po me kalon
mendoje naten valle a bej gjum
mendoje zemren time qe per ty rrah
mendo njehere se te dua SHUM

Mendo vetem nje grime per mua
mendo sa te kuptosh realitetin
mendo se je e vetmja ti qe e dua
per ty po shkruaj me gjith respektin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Per TY!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: