www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 poezi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
blini_17

blini_17


Numri i postimeve : 141
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 29/04/2007

poezi Empty
MesazhTitulli: poezi   poezi Icon_minitimeMay 5th 2007, 12:28

E di se te folen shoqet keq per mua
e di se te thane krejt djemt jane njesoj
por ti ver doren ne zemer mendo se te dua
se pa ty kete jete nuk e imagjinoj


ti je e rritur dhe me vetedije
mund te vendosesh vet fatin tend
nuk besoj se ke nevoje per keshilla shoqerie
sikur une qe per dashuri se pyes askend


te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete


kupto se sa do te isha i lumtur
nese ty do te kisha ketu prane
ndoshta ekziston nje mundesi per bashkim
edhe pse largesia neve tash na ndane


Nuk e di ti valle ,a mendon per mua
sikur une nate e dite qe mendoj per ty
nuk e di se zemra jote qe une tash e dua
a mundet zemren time tani me e thy


nuk e di ky takim yni si ndodhi
ndoshta zoti deshti qe neve te na takoje
nuk e di kjo dashuri mua si me rrodhi
qe me beri qdo qast per ty te mendoje


Nese edhe ti kerkon lumturine
dije se te une e ke dashurin e vertete
nese i beson zemres tende
beso se une do te dua perjete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: