www.CoBrA.forum-free.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.CoBrA.forum-free.org

Per te gjithe ju
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 1

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Gladiatori

Gladiatori


Numri i postimeve : 21
Age : 36
Localisation : Tirane
Registration date : 03/05/2007

1 Empty
MesazhTitulli: 1   1 Icon_minitimeMay 5th 2007, 22:08

Pasuria ėshtė shėrbėtor i tė menēurit e zotėri i budallait.
S.Frashėri

Ta formojmė lumturinė me zemėr, e jo me para.
Spasse

Kush ėshtė i pasur? Ai qė ėshtė i kėnaqur me fatin e vet.
Talmudi

Lumturia personale ėshtė e pamundur pa lumturinė e tė tjerėve.
Ēernishevski

Mos u jep para miqve, sepse do tė mbetesh pa para ose do t'i humbasėsh miqtė.
Shqipe

Kush thotė se me rėndėsi ėshtė tė kesh para? Me rėndėsi ėshtė tė kenė tė tjerėt.
Shou

Paratė shkojnė gjithmonė tek ata qė nuk dinė t'i shfrytėzojnė.
Gaga

Kur kam qenė i ri,besoja se paratė janė gjėja mė e rėndėsishme nė jetė. Tani, kur u plaka, kėtė e di.
Uajldi

Nė jetė do zgjedhur: ose tė fitojmė para, ose ti prishim; pėr tė dyja njeriu nuk ka kohė.
Burde

Krenohemi me talent, trimėri, me detyra tė mėdha, kurse respektojmė vetėm paratė.
Beketi

Paratė janė si gruaja: qė ta ruash, duhet tė merresh me tė, nė tė kundėrtėn do tė bėjė tė lumtur tė tjerėt.
Safiri

Paratė janė si iriqi: shumė mė lehtė ėshtė ta zėsh, sesa ta mbash.
Mrozheku

Paratė nganjėherė i evitojnė konfliktet, mirėpo edhe i krijojnė.
Grasi

Kur ėshtė fjala pėr para, atėherė tė gjithė kanė njė fe.
Volteri

Ku ka njeri pa dėshira dhe ku ka dėshirė qė mund tė plotėsohet pa para.
Balzaku

Ka tė tillė qė dinė tė fitojnė para dhe tė tillė qė dinė tė jetojnė. Mirėpo, janė tė rrallė ata qė dinė edhe njėrėn edhe tjetrėn.
Moravia

Paratė i vlejnė fare pak atij qė ka mjaft.
Shou

Eshtė shumė lehtė tė jesh galant me tė holla tė huaja.
Platoni

Paratė na ndihmojnė tė pėrballojmė mė lehtė barrėt e skamjes.
Ale


Kurrė mos i jep kėshilla atij qė i nevojiten para.
Kaldroni

Kurse kohėn e jo paratė, se me kohė mbėrrin paratė, kurse me para s'mund ta blesh kohėn kurrė.
Gjermane


Nderi dhe paraja nuk mund tė rrinė nė njė thes.
Spanjolle


Nė qoftė se paratė, vėrtet, nuk ju sjellin fat, atėhere kthejini.
Renardi


Asgjė nuk do tė thotė tė ketė dikush para. Ato nuk tė shpėtojnė. Mirėpo, askush nuk mund tė tė ndihmojė po s'pate para.
Brehti


Pa shėndet nuk ka pasuri.
ShqipeKush ėshtė i kėnaqur ėshtė i pasur.
LaoCeUnė nuk marr parasysh pėrfilljet e ēastit, por ngrihem e vėrej qindjvetėt e ardhshėm.
N.Naēo


Trimėria nuk mėsohet nė shkollė tė qėndresės. Mjerė ai qė tė ardhmen e vė nė bisht tė shpresės.
E.Gjerqeku


Nė qoftė se nuk mendoni pėr tė ardhmen, do tė mbeteni pa tė.
Golsuorti


Nė se nuk i besojmė ardhmėrisė, e kaluara nuk do tė jetė mė plotėsisht e jona: do tė bėhet e kaluara e civilizimit tė vdekur.
T.S.Ehoti


Duke njohur ardhmėrinė nuk fitojmė asgjė, sepse ėshtė shumė keq tė frikėsohemi nga gjėja sė cilės nuk mund t'i ikim.
Ciceroni


Vetėm ai qė beson ardhmėrinė, beson edhe tė sotmen.
Neruda


Mos u lavdėro me tė nesėrmen, sepse nuk e di se ē'do tė sjellė e sotmja.
Bibla


Sikur tė jetoja edhe njėqind vjet, dita ime mė e mirė do tė jetė e nesėrmja.
Neruda


E ardhmja i takon vetėm atij qė harron urrejtjen dhe mbjell dashurinė.
Gėte


Dhėmbja e gjithė njerėzimit mė pushton.
Gėte


Asgjė nuk na madhėron mė shumė se dhembja e madhe.
Myse


Njeriu duron me lehtėsi vetėm njė dhembje, kjo ėshtė dhembja e tjetrit.
Larishi


Sa mė lart qė ngjitet njeriu nė pemė aq mė shumė dhembje ndjen kur bie qė andej nė tokė.
Q.Bttxbeli


Nė qoftė se tė zė ndonjė dhembje, qėndroi i qetė dhe pyete se ēfarė kėrkon prej teje.
Geibėli


Fati i popullit tim ėshtė fati im.
P.Bogdan


Fati ėshtė det pa brenga
Suinburneu


Fati nuk ekziston. Prandaj, tė pėrpiqemi tė jemi tė lumtur edhe pa tė.
Luisi


Nuk ėshtė e mjaftueshme t'i jepet fati njeriu, duhet edhe t'i shpjegohet si do shfrytėzuar.
Katajevi


Fati ėshtė si tregu: vetėm nė qoftė se mund tė presėsh ulet ēmimi.
Montvia


Njeriu ėshtė mė i fuqishėm se fati vetėm derisa nuk dorėzohet. Kjo ėshtė rregull ushtarake.
Remarku


Fati nuk ėshtė vendi drejt tė cilit udhėtojmė, por mėnyra e udhėtimit.
TasoFati ėshtė shėndet i mirė dhe kujtesė e dobėt.
Shvajceri


Nė fat nuk ka partnerė.
Franceze


Shenja e njerėzve tė papėrvojė ėshtė se i besojnė fatit.
KonradiLe tė vejė fati nė djall tė mallkuar, me rėndėsi ėshtė tė mbes unė.
Shekspiri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://cobra.albanianforum.net
 
1
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.CoBrA.forum-free.org :: Recyrcle :: Shporta-
Kėrce tek: